piątek, 14 sierpnia 2009

Janmashtami 14th August – Street Festiwal, 'międzynarodowa' wycieczka po okolicach Barody

Zawarłam układ;) Koleżanka umieszcza na swoim blogu niektóre moje zdjęcia, a ja część jej wypociny, one przynajmniej są składne;P
Oto małe sprawozdanie (by Karolina Pawlak:*) z Janmashtami- Street Festiwal:
'14. sierpnia obchodzone są urodziny Lorda Kriszny. W tym czasie Hindusi stroją domy i świątynie. Przez całą noc ludzie modlą się oraz śpiewają religijne hymny.

Mlodzi chłopcy odgrywają epizod z zycia Kriszny – tworzą ludzką piramidę wspinając się na siebie i próbują rozbić wiszący nad ich głowami garnek – tak było i w GPS. Wspólnie z uczniami świętowaliśmy to wydarzenie. Na początku naszym zadaniem było na obrazie Kriszny namalować mu czerwoną kropkę na czole, poczym obsypać ryżem i kwiatami. Następnie dzieciaki zaprezentowały tradycyjne tańce (przez 9 kolejnych dni Hindusi co wieczór będą tańczyć przez 4 godz.). Również nas zaproszono do wspólnego tańczenia. Ludzie w Indiach są bardzo muzykalni – śpiewy i tance są na porządku dziennym. Nawet jadąc rikszą często dodatkową atrakcją jest śpiew rikszarza ;)'

Ze względu na epidemię Świńskiej grypy nasza szkoła została zamknięta, tzn. nie ma tutaj dzieci:/ Zostało mi kilka ostatnich dni, rozważania czy wystarczająco dużo tutaj zrobiłam i brak możliwości przebywania z uczniami:/ No ale cóż, pociąg do Suratu mam we wtorek o 6:50 (w poniedziałek może uda mi się jeszcze coś tutaj podziałać), do Mumbai w środę, niedziela Polska... (Jeśli granic nie zamkną z powodu grypy;P- puk, puk, puk odpukać!)
















1 komentarz: